Megnyitó ünnepség

Konfuciusz Intézet nyílt a DE-n

A kínai nyelv oktatása, a kínai kultúra népszerűsítése és megismertetése a legfőbb célja a Debreceni Egyetemen létrehozott Konfuciusz Intézetnek. A DE és a kínai Tiencsini Idegen Nyelvi Egyetem közötti kulturális és oktatási együttműködés eredményeként megalakult intézetet pénteken adták át.

Az intézet megalakulásával a kínai tudománynak, kultúrának, nyelvnek, történelemnek és filozófiának egy fellegvára működik a Debreceni Egyetemen - hangsúlyozta köszöntőjében Szilvássy Zoltán rektor.
Beszédében kitért arra, hogy az egyetem már több mint 50 együttműködést alakított ki kínai intézményekkel, gazdasági szereplőkkel és pénzintézetekkel. Kína az egyik legfontosabb stratégiai célterülete az egyetemnek, és az intézményben jelenleg több mint 300 kínai diák tanul.

Forrás: Sajtóiroda

Bővebben>>>